20 lecie Firmy SMAKSTAL

1996 – 2016 dwadzieścia lat działalności Firmy

Z okazji jubileuszu 20 – lecia działalności naszej firmy, który obchodzimy  w tym roku chciałabym przedstawić krótką Historię jej istnienia.

Rok 1996…

Rozpoczęliśmy działalność dzięki pomysłowi technologa Pana Stanisława Grubisza, który był twórcą receptur i znaku towarowego  przyprawy do wędlin, producent przypraw, przyprawy do wędlin POL-FIT, aromaty i smaki do wyrobu wędlin, przyprawy naturalne, przyprawy ekologiczne, ekstrakty przypraw, przyprawy do kiełbas Łuków, aromat do parówki, aromat do mielonki, naprawy krajalnic Łuków, części zamienne do krajalnic MA-GA, jak również właścicielem zakładu produkcyjnego w Tarnowie pod nazwą
F.I.T. Joint Venture Sp. z o. o. Otrzymaliśmy od niego licencję na produkcję mieszanek przyprawowych combi POL_FIT oraz jego pełne wsparcie. Pomocy i cennych rad udzielał nam również Pan Kazimierz Rusek, który swoje doświadczenie zdobywał jako wieloletni główny mechanik w Zakładach Mięsnych.

Rok 1998-2001…

Wraz z rozwojem firmy, przy zapoznaniu się z funkcjonowaniem i zapotrzebowaniem rynku mięsno-wędliniarskiego wzbogaciliśmy naszą ofertę. Zdobyte wykształcenie, wiedza i intuicja mojego męża Roberta w zakresie automatyki
i mechaniki zaowocowała poszerzeniem działalności o naprawy i sprzedaż maszyn i urządzeń oraz produkcję wyrobów ze stali kwasoodpornej. Firma się rozbudowała, przynosiła profity i satysfakcję. Byliśmy z mężem zadowoleni, że mamy pracę i jeszcze dajemy ją innym. Niestety życie to nie bajka i nie ma w nim happy end-ów.

Nadszedł październik 2001 roku, w którym los nagle zabrał mi męża. Człowieka, który był filarem tej Firmy i swojej Rodziny. Przechodząc przez ten trudny czas, mimo nieziemskiego bólu i osobistego cierpienia, nie poddałam się i z pomocą rodziny i pracowników działaliśmy dalej.

Rok 2008…

Kryzys gospodarczy i finansowy w 2008 r., nie ominął i nas. Wzrost kosztów produkcji, wysoki i niestabilny kurs euro, spadek popytu, zmniejszenie sprzedaży. Te wszystkie czynniki sprawiły, iż musiałam zamknąć część techniczną działalności pozostawiając produkcję i sprzedaż mieszanek przyprawowych.

Rok 2015…

Poszerzenie grona odbiorców o dotychczasowych klientów firmy F.I.T.

Do tej pory cieszymy się z każdego sprzedanego kilograma mieszanki przyprawowej, wiedząc, że służy ona jako smaczny, zdrowy i bezpieczny dodatek do wędlin. Naszym priorytetem jest zadowolenie naszych klientów, dlatego niezmiennie dbamy o wysoką jakość naszych produktów. Taka zasada sprawiła, iż wiele zakładów mięsnych
i hurtowni pracuje z naszymi przyprawami od wielu lat.

Z tego miejsca chcę serdecznie im za to podziękować i życzyć dalszej dobrej współpracy.

Właściciel: Marzena Rusek-Rola